דוקטור הוּ – הסדרה החדשה – הסקר האדיר

כיון שעבר זמן כה רב מאז סקר דוקטור הוּ הגדול שנערך ממש כאן בבלוג בשלושה באוקטובר 2010 (ותוצאותיו מפורסמות כאן) שירי החליטה שעלינ ו לסקור מחדש, הרי הימים היו ימי תחילת העונה החמישית והשמחה כעס היו רבים.

אז חברים יקרים, מוגש לפניכם ללא לאות ומשוא פנים – הסקר הגדול:

 

 

 

6 thoughts on “דוקטור הוּ – הסדרה החדשה – הסקר האדיר

 1. איך אפשר לבחור בדוקטור האהוב? טננט נפלא, אבל הוא התחלף בדיוק ברגע שראסל טי דייויס הצליח להמאיס אותו, כך שסמית’ הגיע בזמן כשינוי מרענן ומוצלח (גם אם התסריטים שהוא זכה להם פחות טובים).

  Like

 2. טננט התחלף עונה וחצי אחרי שדייויס המאיס אותו…
  העונה הטובה ביותר שלא תקרה : אקלסטון ואיימי פונד.

  Like

 3. דווקא הרביעית היתה מוצלחת – אלו חמשת הספיישלים שאחרי ששברו אותי (ובאמת הרגישו כמו עונה וחצי שלמה של שעמום: רק הפרק של “מי מאדים” לבדו נמתח כמו הנצח).

  Like

 4. אה, יופי. 🙂 כי מאז הסקר הקודם כבר ראיתי עוד כמה עונות, ואני כבר בדוקטור השלישי (ג’ון פרטווי), ואני נורא נורא אוהבת אותו.

  קשה לי לומר שהוא האהוב עליי, כי אני עדיין מאוד מחבבת את הראשון (וויליאם הארטנל), אבל הם לכל הפחות במעמד שווה, ויכול להיות שפרטווי מנצח בקצת – יש לו המון צ’ארם, וחוש אופנה מפותח (ומכונית מגניבה), ומכיוון שהסדרה כבר קצת יותר התפתחה בשלב הזה יש לו גם דינמיקות מאוד מעניינות עם מי שמסביבו.

  מה שמוביל לשאלת הקומפניון… אני עדיין מאוד מחבבת את ג’יימי, כי הוא היה בחור מתוק ונאיבי ואמיץ וכל מה שאמרתי עליו בפעם הקודמת, אבל בתקופת הדוקטור השלישי כבר יש תחרות קשה על המקום הראשון, ואני חושבת שג’יימי נשאר מאחור.
  בהתחלה חשבתי על ליז שו – כי סוף סוף קומפניון שהיא מדענית בפני עצמה, שיש לה סיבה עלילתית לעבוד עם הדוקטור (ולא רק ‘כי היא נכנסה לטארדיס ועכשיו הם עוברים הרפתקאות ביחד’), ושהתסריט נותן לה לעשות משהו חוץ מלהיקלע לצרות ולצרוח.
  ואז חשבתי שגם ג’ו גראנט, הקומפניון בעונות הנוכחיות שאני רואה, הולכת ומשתבחת, ומקבלת תפקיד יותר משמעותי בהרפתקאות, וזה נורא כיף.
  ואז חשבתי על הבריגדיר. וזהו, נגמרה התחרות. כי אני לא יודעת אם ‘רשמית’ בריגדיר לת’ברידג’-סטיוארט נחשב לקומפניון – ולא חסרות עלילות שבהן הוא לא מלווה את הדוקטור, וכמעט שלא מופיע בכלל – אבל הוא דמות נהדרת, והדינמיקה שלו עם הדוקטור השלישי (ועם הנטיות הפציפיסטיות והבוז העז לסמכות שלו) כ”כ כ”כ כיפית, שבעיניי הוא נחשב ועוד איך. הבנתי שהוא מופיע גם בעונות מאוחרות יותר, פה ושם, אבל אני לא יודעת אם הוא הגיע לסדרה החדשה; בכל אופן, למי שרוצה לדגום קצת מהדוקטור השלישי, אני בהחלט ממליצה על מקבצים כמו The Silurians או The Daemons, שכוללים הופעות טובות של הבריגדיר.

  אני חושבת, אגב, ש-The Daemons הוא אחד המקבצים החביבים עליי, אם כי קשה לי להחליט ממש, בעיקר כי קשה לי ממש לזכור פרטים ממקבצים שראיתי מזמן ואני גם לא כ”כ זוכרת איך הגבתי להם, אז אני מעדיפה שלא לעשות השוואות. בתוך אלה שראיתי יחסית לאחרונה מצאתי את Colony in Space ואת The Mutants מעניינים, מבחינת הנושאים שהם בוחרים לטפל בהם, גם אם בסופו של דבר הטיפול הוא עדיין די שטחי ונוטה קצת יותר מדי לחלוקה פשוטה (ומשעממת, מבחינתי) של ‘טובים’ ו’רעים’. מהבחינה הזו מקבץ כמו The Curse of Peladon הוא מעניין יותר, כי בתככים שם אין באמת צד אחד שהוא ממש רע – יש תככים ובוגדנות, אבל לרוב יש ל’רעים’ נימוקים טיפה יותר מורכבים מאשר ‘כי הם הרעים’. חוץ מזה, יש שם המון גברברים עם חצאיות מיני סגולות… הי, מותר לי להיות שטחית לפעמים. 😉

  גזעים רעים… לא היו כ”כ הרבה שנוספו עם הדוקטור השלישי (והיו כמה, כמו הסילוריאנים, שתפקדו כרעים אבל המניעים שלהם לא היו רעים בהכרח). אני חושבת שאצביע על האוטונים (Autons), כי הם היו גזע-הרעים הראשון שממש הייתה בו קריפיוּת. מה לעשות, הזמנים משתנים, וכשאני מסתכלת על דאלקים או סייברמנים אני בעיקר מגחכת. האוטונים, לעומת זאת – גזע של יצירי-פלסטיק דמויי מנקינים שנשלטים בידי ישות בשם Nestene Intelligence – משחקים מצוין על ה-Uncanny Valley, והם מקריפים אפילו כיום.
  אגב, הוא לא גזע, אבל באמת שאי אפשר שלא להזכיר את המאסטר, שהופיע בעונה שמונה וכיכב לא מעט מאז. הבנתי שגם בעונות החדשות המאסטר הוא חביב מאוד, אבל המאסטר ‘הישן’ (רוג’ר דלגאדו) פשוט נראה כמו כזה נבל קלאסי, והכימיה שלו עם הדוקטור נפלאה (דלגאדו ופרטווי היו חברים טובים מאחורי הקלעים, ולמעשה כשדלגאדו נפטר במפתיע ב-1973 פרטווי החליט שהוא לא רוצה להשאר בסדרה, ועזב לא הרבה אח”כ). זו עוד סיבה טובה לראות את The Daemons, בעצם. הוא ממש מגניב שם.

  פרטים אישיים: נקבה, בת כמעט שלושים.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s